Ergen Terapisi Yorumları

Danışanlarımızın Yorumları

Mehmet H. Yazdı

Herkesin bildiği bu teog sınavlarıyla ilgili sıkıntımız vardı. Daha doğrusu çocuğumuzda çok ciddi bir sınav kaygısı vardı,okulumuzun rehber öğretmeni Serap Hanım ı önerdi, destek aldık ve çocuğumuza destek aldırdık. Sınav kaygısı aslında işin görünen tarafıymış, bizim yaptığımız hataları gördük ve çocuğumuza ona göre davranıyoruz.

Nazlı A. Yazdı

Benim 15 yaşında bir kızım var ve eşimden ayrı yaşıyorum. Kızımda uzun süredir bir içe kapanıklık, odasından çıkmama gibi bir durum vardı ve benimlede konuşmuyordu, sürekli sormama rağmen iyiyim diyordu. Ondan habersiz Serap hanımdan yardım aldım, sonrada onu götürdüm, önce istemedi, benim ihtiyacım yok diyordu, sonra Serap hanım onunla çok güzel iletişim kurdu, kızım sanırım kendine yakın hissetti, şimdi ayda bir kez gidiyor ama seans gününü kendisi bekliyor, kızımı daha iyi görüyorum, daha sosyal oldu, benimlede iletişim kurmaktan kaçmıyor, bende çok üstüne gitmiyorum.

Deniz A. Yazdı

Benim çocuğumla iletişim sorunlarım vardı, kendisi 16 yaşında, ergenlik dönemi olduğu için çok hırçın ve iletişimsiz bir çocuk olduğunu düşünüyorduk, özellikle benimle geçinemiyordu, babasıyla pek sorunu yoktu açıkcası. Eskiden psikologa gitmek için çok ciddi bir ruhsal problem olması gerektiğinidüşünürdüm. Ancak aslında öyle değilmiş ve çocuğa davranış şekillerinide bilmek lazımmış. Ergenlik dönemi sorunları diyip geçmemek ve bu sorunlara yönelik nasıl hareket edilmesi gerektiğini anlamak lazım.

ERGEN TERAPİSİ DANIŞAN YORUMLARI

Konu Başlıkları

instagram ikon
Temas Danışmanlık Logo
Türk Psikologlar Derneği

Atatürk Mah. Sedef Cad. 36. Ada Ata 2-4 Blok 2/160 Ataşehir – İstanbul
0216 455 02 56
0532 667 22 33