Grup Terapisi Yorumları

Danışanlarımızın Yorumları

T. Koçak Yazdı

Merhaba.27 yaşında çalışan bir bireyim.Gerek iş hayatımda gerekse sosyal yaşantımda insanlarla çok fazla iletişim kuramıyordum.İçe kapanıktım,arkadaş çevrem ve sosyal yaşantım yok denebilecek düzeydeydi.Ailemin tavsiyerleri üzerine bir psikoloğa danışmaya karar verdim.Psikolog Serap Hanımdan randevu alarak kendisiyle tanıştım.Bana aynı zamanda grup terapisine de katılmamı tavsiye etti.İlk başlarda insanlarla iletişimim zayıf olduğu için çekinerek katıldım grup terapisine.Ve zamanla aralarında benimle aynı sorunları yaşayan başka insanlar da olduğunu farkettim,bu bana yalnız olmadığımı hissettirdi.Farklı sorunları olan insanlardan kendinizle alakalı şeyler bulup farkındalık kazanmak çok iyi bir deneyim.İşinde uzman ve etik bir anlayışa sahip uzmandan fayda alabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum.Tekrar teşekkürler ve başarılar dilerim.

Ajlan C. Yazdı

34 yaşında bir anneyim. 1,5 yıldır serap hanımla birlikte bireysel terapi sürecimi devam ettiriyorum. Aynı zamanda serap hanımın önerisi üzerine grup terapilerine katılıyorum. Normalde kendimi rahat ifade edemeyen, bu sebeple iş ve özel yaşantımda türlü sıkıntılar yaşan birisiydim. Serap hanıma da bu problemimden dolayı terapiye gelmeye başladım. Kendisi bana grup terapisini önerdikten sonra başlamaya karar verdim. Bu süreçte farklı insanlarla farklı bir ortamda sohbet içerisinde olmak beni çok memnun etti. Bana olumlu etkiler bıraktı bu süreç. Kendisine bu çalışması için teşekkür ediyorum.

Batu K. Yazdı

Öğrenciyim, 22 yaşındayım. Çocukluğumdan beri ailem de ben de benim çok çekimser olmamla ilgili problemler yaşıyorduk. Okul yaşantımda bu benim için çok zorlayıcı oluyordu. Bu sorunuma yönelik bir yardım almak istedim ve internette araştırırken serap hanımın grup terapisi sürecinin duyurusunu gördüm. Bana iyi geleceğini düşündüğüm için deneyimlemek istedim. 2 kere bu sürece katıldım, bütün oturumlar çok verimli ve keyifli geçiyor. Problemimin çözümüne yönelik çok güzel gelişmeler kaydettik. Bu durum bana daha iyi hissettiriyor.

Z.O Yazdı

Merhaba. 47 yaşındayım. Ev hanımıyım. Vaktimin çoğunu evde ve evdeki  işlerle geçirmekten çok sıkılmıştım.Bu durum benim psikolojimi olumsuz yönde etkiliyordu. Bir gün kızım benim için grup terapisi sürecini araştırdığını ve bana uygun olduğunu düşündüğünü söyledi. Kendisi de birkaç yıl önce grup terapisine katılıp memnun kalmıştı. Onun desteğiyle katıldım ve iyi ki katılmışım diyorum şimdi. Yaşadığım problemlerde yalnız olmadığımı fark ettim. Bir sonrakine de katılmak için sabırsızlıkla bekliyorum.

instagram ikon
Temas Danışmanlık Logo
Türk Psikologlar Derneği

Atatürk Mah. Sedef Cad. 36. Ada Ata 2-4 Blok 2/160 Ataşehir – İstanbul
0216 455 02 56
0532 667 22 33