Serap Sözen Yorumları

Danışanlarımızın Yorumları

Selda A. Yazdı

Uzun zamandır panik atak hastasıyım.Geçirdiğim ataklar giderek daha şiddetli hale gelip yaşantımı etkilemeye başlamıştı. Kalp atışlarım hızlanıyor,ölecek yada bayılacak gibi hissediyordum.Artık başa çıkılmaz bir hal aldığında bir psikiyatriste başvurdum. Bir takım ilaçlar yazdı ve bunları kullanmaya başladım. Bir süre bu ilaçlarla atakları geçiştirebiliyordum ama ilacı kullanmadığım zaman tekrar nüksediyordu. Kesin çözümün bu olmadığını anladığımda başka bir profesyonel destek arayışına girdim.Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Psikolog Serap Hanımdan randevu aldım.Bilgi alırken kendisinin bu gibi problemler konusunda deneyimli bir uzman olduğunu öğrenince daha çok içime sinmişti.İlk başlarda haftada iki kez gittiğim terapilerime sonraları haftada bir ve iki haftada bir olarak devam ettim.Kısa zamanda çözümlenecek bir problem olmadığını biliyordum ve sabırla hastalığımın geçeceği zamanı düşünerek elimden geleni yaptım.Serap Hanım panik atağımın kaynağına yönelik olarak yürüttü bu süreci,asıl sorunun altında yatan sebepleri görmemi sağladı.Artık atakları kontrol edebiliyor, ortaya çıkış sebeplerinin bildiğim için daha bilinçli yaşıyorum. Serap Hanım gibi bir uzmanla bu yolu yürüdüğüm için çok şanslıyım.Kendisini bana tavsiye eden arkadaşıma da teşekkür ediyorum.

Galip Ö. Yazdı

Ben ailemle ilgili bazı problemler sebebiyle kısa bir süre psikologa (Serap Hanım) (Kendisini zaten internetteki yazılarından biliyordum) gittim. Kendimi oldukça kötü hissediyordum, başka sorunlarda üst üste gelmişti. Nasıl baş edeceğimi bilmiyordum açıkcası. Hayatta sorunlar her zaman olabilir elbette, önemli olan bu duygusal problemleri nasıl yönetmek gerektiği, aslında insan bazen doğrunun ne olduğunu bilsede hareket edemiyor, bunun sebebini iyi anlamak, kendimizi tanımak lazım.

Mehmet B. Yazdı

Bundan yaklaşık 1 yıl önce Serap Hanım dan psikolojik yardım almaya karar verdim, aslında bu tip şeylere karşı biraz soğuk biriydim, çok fazla işe yarayacağını düşünmüyordum. İş yerinde bazı problemlerim vardı, çalışma arkadaşlarımla sorunlar yaşıyordum, kendimide mutsuz hissediyordum. Aslında terapide arkadaşlarımla olan sorunlarımı konuştum ama o sorunları arkadaşlarımla yaşadığımı düşünürken aslında benim kendimle yaşadığımı anladım. Herşey için teşekkür ediyorum, beni Serap hanım a yönlendiren arkadaşımada teşekkür ediyorum her zaman.

Deniz A. Yazdı

29 yaşında aktif olarak çalışan bir bayanım.İş yerimde gördüğüm kötü davranışlar ve mobbing nedeniyle internetten araştırmış olduğum Temas Danışmanlık’a başvurdum.Serap Hanım’ın bana kattığı farkındalık sayesinde bunları yöneterek çok daha stressiz bir ortamda çalışıyorum.Kendisine bir kez daha teşekkür ediyor başarılarının devamını temenni ediyorum.

Leyla P. Yazdı

Umarım psikolojik destek almak konusunda toplumumuz dahada bilinçlenir. Ben çok faydasını görüyorum. Kendim için Psikolog Serap Hanıma gidiyorum, oldukça iyi gidiyor, keşke daha önce başlasaymışım diyorum, herşey için teşekkür ederim.

Mehmet H. Yazdı

Herkesin bildiği bu teog sınavlarıyla ilgili sıkıntımız vardı. Daha doğrusu çocuğumuzda çok ciddi bir sınav kaygısı vardı,okulumuzun rehber öğretmeni Serap Hanım ı önerdi, destek aldık ve çocuğumuza destek aldırdık. Sınav kaygısı aslında işin görünen tarafıymış, bizim yaptığımız hataları gördük ve çocuğumuza ona göre davranıyoruz.

Nazlı A. Yazdı

Benim 15 yaşında bir kızım var ve eşimden ayrı yaşıyorum. Kızımda uzun süredir bir içe kapanıklık, odasından çıkmama gibi bir durum vardı ve benimlede konuşmuyordu, sürekli sormama rağmen iyiyim diyordu. Ondan habersiz Serap hanımdan yardım aldım, sonrada onu götürdüm, önce istemedi, benim ihtiyacım yok diyordu, sonra Serap hanım onunla çok güzel iletişim kurdu, kızım sanırım kendine yakın hissetti, şimdi ayda bir kez gidiyor ama seans gününü kendisi bekliyor, kızımı daha iyi görüyorum, daha sosyal oldu, benimlede iletişim kurmaktan kaçmıyor, bende çok üstüne gitmiyorum.

Maide C. Yazdı

Benim kızım 3 yaşında, geceleri çok ağlayan, gündüzleride aşırı hırçın bir çocuktu, yani hem bana, babasına, hemde aile dışındaki insanlara, çocuklara karşı. Serap Hanımı bize çocuğumun doktoru önerdi,Serap Hanım hem bizimle görüştü hem çocuğa test yaptı, daha çok bizimle görüştü ama. Yaklaşık 1 ay oldu ve şu an aslında herşey daha iyiye gidiyor, çocuğm sakinleşmeye başladı, bu sayede bende biraz rahat nefes aldım.

Melek U. Yazdı

Merhaba.Benim 5 yaşında kreşe giden bir oğlum var.Okulda arkadaşlarıyla anlaşamıyor,şiddet eğilimli bir çocuk.Öğretmenlerinden gelen tavsiyeler üzerine Serap Hanım’a götürmeye karar verdik.Biz anne ve babası olarak problemin tek başına oğlumuzda olduğunu düşünürken ilk gittiğimiz ebeveyn görüşmesinde aslında bizlerin davranışlarının çocuğumuza yansıdığını farkettik.Telefonla bilgi alırken Serap Hanım’ın çocuklarla olan görüşmeleri ilk önce anne babayla yaptığını öğrendik,bu şekilde çok verim sağlayamayacağını,çocuğu görmesi gerektiğini düşünmüştük ama seansa gidince anne baba görüşmesinin ne kadar önemli olduğunun farkına vardık.Serap Hanım oğlumla sadece iki seans görüşürken bizimle olan görüşmelerine ağırlık verdi ve çocuğumuzun bizim ona davranışlarımızla ne kadar değiştiğini gözlemleyebildik.Serap Hanım’a sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz,saygılarla..

Zeynel A. Yazdı

11 yaşındaki oğlumuzun dersleriyle ilgili olarak başarısız bir tablo olduğunu düşündüğümüz için böyle bir hizmet almak istedik, bir arkadaşımızın tavsiyesiyle Serap Hanım’a gittik, kendisiyle yaptığımız görüşmelerde ne kadar bilgi eksiğimiz olduğunu anladım ve çocuğun aslında derslerindeki sorunlardan ziyade psikolojik olarak bazı baskıları olduğunu ve neden ileri geldiğini gördük, yaptığımız doğru şeylerle çocukta değişimler başladı ve dersleri daha iyi, ancak derslerinden daha önemlisi çocuğun aileden kaynaklı duygusal problemi çözüldü. Teşekkür ederiz.

Hakan E. Yazdı

Çocuğumuz okula bu yıl başladı, aslında başlayamadı bir süre diyebiliriz, okula kesinlikle gitmek istemiyordu, bizden, özellikle annesinden kesinlikle ayrılmak istemiyor ve ağlıyordu.İnternetten araştırdık ve Uzman Psikolog Serap Hanım dan destek aldık, neden böyle bir durumu bu şiddette yaşadığımıza yönelik olarak doğru tespitler yaptı, önce bizi tanıdı tabi, sonra çocuğa nasıl davranmamızla ilgili bilgi aldık, çok faydasını gördük ve yaklaşık 3 haftada bu problem tam anlamıyla rayına oturdu. Çok teşekkür ederiz, iyi çalışmalar dileriz.

Adem D. Yazdı

Çocuğumuzu bazı şüpheler üzerine Serap Hanım a götürdük, kendisi gerekli testleri yaptı ve yapılması gereken diğer testler içinde dışarıya yönlendirdi, başka bir uzmandanda destek aldık, tanı koyması için psikiyatristede gittik, sonunda ise Serap Hanım ın şüpheleri doğru çıktı, otizm konusunda özel eğitim desteği almaya devam ediyoruz, çok teşekkür ederiz.

Ayla A. Yazdı

Ben erkek arkadaşımla bazı sorunlar yaşıyorum, o yüzden bir kaç ay önce birlikte Serap Hanım a gittik, bir süre birlikte gittik ama şimdi ben tek gidiyorum, şu an böyle daha faydalı. Çok teşekkür ediyoruz.

Adnan S. Yazdı

2 senedir nişanlıyım.İlişkimizde bazı problemler olduğunun farkına varınca psikoloğa gitmeye karar verdik.Nişanlım gelmek istemedi,telefonla bu konuda bilgi aldığımda bireysel olarak başlayabileceğimi öğrendim. psikologla detaylı görüşebileceğimi öğrendim.Bir kaç seans bireysel olarak başladığım sürece nişanlım da dahil oldu ve çift terapisi alarak devam ettik.Sorunlarımızın büyük bir kısmını geride bıraktığımızı düşünüyorum.Serap Hanım işinde uzman ve gerçekten çok bilgili bir psikolog.Başarılarının devamını diliyorum.

Hayriye S. Yazdı

Merhaba.Ben eşimle boşanma aşamasına geldikten sonra destek almaya karar verdim.Kendimi ondan bağımsız düşünemiyor,ilişkimizden kopamıyordum .Boşanmaktan,tek başıma kalmaktan korkar olmuş,bu düşüncelerle kendimi yıpratıyordum.Bu süreçte Serap Hanım’la tanıştım ve bana kendimin herşeyden daha önemli olduğunu hatırlattı.Bu süreci onun sayesinde büyük bir olgunlukla atlatarak yaşamıma devam ettim.Hayatımın en büyük deneyimi bu oldu,bana kendimi hatırlattığı için kendisine minnettarım.Başarılarının devamını diliyorum,sevgilerimle…

Hasan A. Yazdı

Eşimle problemlerimiz olduğunu düşündüğümüz için profesyonel destek arayışı içerisine girdik.Sonucunda Psikolog Serap Hanım’dan psikoterapi almaya başladık.İlişkimize farklı açılardan bakabilme fırsatı sağladığı için kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Müge G. Yazdı

Biz eşimle 6 yıllık evliyiz ve bazı sorunlar yaşadık, aslında evlendiğimiz dönemden beri yaşadığımız bazı sorunlar vardı. Uzun bir süre bu sorunlarla mücadele etmeye çalıştık, fakat bu süreç bizi çok yıprattı, ilişkimizi yordu. Hatta 4 yaşında bir kızımız var ve ona yansıdığını gördük, bu bizi çok üzdü. İnternetten araştırma yapıp çift terapisi desteği almaya karar verdik, bir süredir devam ediyoruz, evliliğin başlarında neden destek almadık diye kendimize kızıyoruz, çünkü sorunların temelindeki sebepleri daha iyi görüyoruz, keşke daha önce profesyonel yardım alsaydık, bu kadar birbirimizi ve çocuğumuzu yıpratmamış olurduk. Serap hanım a gitmek bize çok fayda sağladı, çok teşekkür ediyoruz,kendisinin bize kazandırdığı bakış açıları çok önemli, başarılarının devamını diliyoruz.

Yalçın Ç. Yazdı

Merhaba, ben şimdiki eşim, o zmanki nişanlımla birlikte çift terapisi desteği aldım. (2 yıllık evliyim) İyi ki böyle birşey yapmışız,aslında başlarda böyle birşey istemiyordum, bir iş arkadaşım tavsiye etti. nişanlıyken bazı sorunlar yaşıyorduk ve çözemiyorduk, aslında bu sorunları evliliğe taşımak konusundada sanırım ilerliyorduk. Evlilik öncesi destek alarak sorunlarımız çözme konusunda büyük yol kat ettik ve fayda gördük, ilişkilerde her zaman sorunlar olabiliyor ancak o zamanki terapi sürecinde öğrendiklerimiz bu sorunlarımızı çözmede dahi bize yardımcı olabiliyor, biraz geç oldu ama Serap Hanım a çok teşekkür ederiz.

Zeyno K. Yazdı

Biz 14 yıllık evliyiz, 1 çocuğumuz var, eşimle bazı problemler yaşıyorum. Şiddetli bir şekilde geçimsizliğimiz söz konusuydu. Açıkcası ayrılmak konusundada ciddi düşüncelerimiz vardı. Çünkü birbirimizi, çocuğumuzu çok üzüyorduk. Evlilik terapisi almadan ilişkiyi bitirmemeye karar verdik, Serap Hanım a internetten ulaştık,terapi sürecimizin başlarıda açıkcası biraz sancılı geçti, problemlerimizi ilk defa gerçek anlamda masaya yatırmıştık, ancak sabırla devam ettik, birbirimizi daha iyi anlamaya, birbirimizin gözünden olaylara bakmaya başladık, aslında ben bunu daha fazla yaptım ve yanlışlarımı gördüm,eşimin aslında neler yaşadığına çok ta duyarlı değilmişim, o da aynı şeyi söylüyor. Mutlaka her zaman böyle olmaz ama biz ayrılık düşünürken vazgeçip evliliğimizi daha iyi hale getirdik, Psikolog Serap hanıma çok çok teşekkür ediyoruz.

T. Koçak Yazdı

Merhaba.27 yaşında çalışan bir bireyim.Gerek iş hayatımda gerekse sosyal yaşantımda insanlarla çok fazla iletişim kuramıyordum.İçe kapanıktım,arkadaş çevrem ve sosyal yaşantım yok denebilecek düzeydeydi.Ailemin tavsiyerleri üzerine bir psikoloğa danışmaya karar verdim.Psikolog Serap Hanımdan randevu alarak kendisiyle tanıştım.Bana aynı zamanda grup terapisine de katılmamı tavsiye etti.İlk başlarda insanlarla iletişimim zayıf olduğu için çekinerek katıldım grup terapisine.Ve zamanla aralarında benimle aynı sorunları yaşayan başka insanlar da olduğunu farkettim,bu bana yalnız olmadığımı hissettirdi.Farklı sorunları olan insanlardan kendinizle alakalı şeyler bulup farkındalık kazanmak çok iyi bir deneyim.İşinde uzman ve etik bir anlayışa sahip uzmandan fayda alabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum.Tekrar teşekkürler ve başarılar dilerim.

Nilgün N. Yazdı

Çocuğumuzun okulundan Wısc r testi yapılması istendi öğretmenleri tarafından, Temas Danışmanlık ta Serap Hanım a yaptırdık bu testi, kendisi oldukça ilgilinedi bizimle, test sonrası öğretmenleriylede görüşüp vakit ayırdı ve bilgi verdi, hassasiyet için çok teşekkür ederiz.

Funda Z. Yazdı

Çocuğumun zeki olduğunu düşündüğüm için bir test yaptırmak istedim,İnternetten bulup Serap Hanım a başvurduk, öncelikle bir ebeveyn görüşmesi yapmanın faydalı olabileceğini söylediler, gerçektende öyle oldu. Test raporlandırmasıda çok verimli geçti, testin sonuçlarını çok doğru kullanmak önemli. Çocuğumuz gerçekten zeki ama zeki bir çocuğa nasıl yaklaşılması gerektiğinide bilmek gerekiyor.

Kurtuluş G. Yazdı

Çocuğumuzun günlük hayatta çok zeki davranışları olmasına rağmen derslerde çok başarılı olmadığını düşünüyorduk, bu sebeple Serap Hanım a başvurduk, kendisi çocuğumuza bu testi uyguladı ve akabinde gerekli gördüğü başka testlerde yaptı ve yaptırdı, süreci çok titiz bir şekilde takip etti, çocuğumuzda öğrenme güçlüğü olduğunu öğrendik, iyiki gitmişiz, şimdi bu durumla ilgili çok bilinçliyiz ve çocuğumuza daha doğru yaklaşıyoruz, eğitim aldırıyoruz ve ders başarısızlığını değil başarılarını konuşuyoruz.

Müge Ç. Yazdı

2 yaşındakı kızımda bir takım problemler olduğunu düşünüyorduk.Yürümesi gecikmişti ve dediklerimizi algılayıp yapmakta güçlük çekiyordu.Bununla ilgili profesyonel destek almaya karar verdik.Gittiğimiz doktor Denver testinin yapılası gerektiğine karar verdi ve biz de araştırmalarımız sonucu Serap Hanım’ın bu testi uygulamasını uygun gördük.Test uygulamasında biz de ebeveynleri olarak çocuğumuzu gözlemleme şansı bulduk.Serap Hanım’ın test sonrası aktardığı bilgilerle ve bizi aydınlatmasıyla çocuğumuzla nasıl bir yol izlememiz gerektiğini ve ona nasıl davranmamız gerektiği hakkında bilgi sahibi olarak Serap Hanım’la görüşmeye devam ettik.İlk başlarda bu durumla ilgili çok kaygılı olsak da artık bilinçli birer ebeveyniz ve çocuğumuzla nasıl ilgilenmemiz gerektiğini daha iyi biliyoruz.Çocuğumuzun durumunun gereklerini yerine getiriyoruz. Serap Hanım’a ilgisinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Nurcan Y. Yazdı

İki buçuk yaşındaki oğlumda bazı problemler gözlemdiğimiz için bu testi yaptırdık,daha doğrusu doktoru şüphelendi ve Serap Hanım ı tavsiye etti. aslında çocuğun gelişim durumu değerlendirildi, bazı aksaklıklar olduğu ortaya çıktı ve başta üzüldük ama ona göre önlemlerimizi aldık. Çok memnun kaldık, çok teşekkür ederiz.

Demet D. Yazdı

Bir arkadaşın tavsiyesiyle bu testi öğrendik, internetten araştırıp Temas Danışmanlık ta yaptırdık, Serap hanım yardımcı oldu, çocukta aslında bir sıkıntı yoktu, yaşına göre gelişimi nasıl diye bakalım demiştik, bir problem olmadığını öğrendik, aklımıza takılanları sorduk, çok iyi oldu, Serap Hanım çok ilgili ve bilgili bir uzman, kendisine teşekkür ederiz.

Hazar T. Yazdı

7 yaşında bir oğlum var. Okulda uygulanacak bir program için çocuklarımıza wisc4 isimli testi  uygulatmamız gerektiği söylendi. İnternetten Temas’ı ve  Serap Hanımı bulduk. Oğlum normalde içine kapanık yalnız bir çocuktur ama Serap Hanımı çok sevdi çabuk adapte oldu.  Bizim için de okul için de detaylı raporlar hazırlandı. Okulun istediği formata uygun raporlardı. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Gürgen S. Yazdı

10  yaşında bir kızım var.  Öğretmenlerinden sınıf içi davranışlarıyla ilgili hep şikayet alıyorduk. Ne yapacağımızı bilemez hale gelmiştik. Öğretmeni bir test yaptırmamızı önerdi. İnternetten araştırırken çeşitli testler gördük kafamız karıştı . Temas’ı arayıp bilgi aldık çok aydınlandık açıkçası, iyi yönlendirildik. Serap Hanımın wisc testi uyguladığını gördük. Kendisi kızımla yaklaşık 1,5 saat süren bir çalışma yaptı. Sonucunda bize bir rapor hazırladı ve ebevyn görüşmesini önerdiğini söyledi. Görüşmeye gidip gerekli bilgileri aldık, davranış sorunlarının nerelerden kaynaklanabileceği ile ilgili fikir edindik, anlamakta güçlük çektiği şeyler sebebiyle bazı sorunlar oluyormuş, test aslıda zeka için ama çok detaylı bilgileride kapsıyor,  kızımızı tanımak, eğitim hayatını planlamak için bize çok yardımcı oldu. Hatta ricamız üzerine Serap Hanım öğretmeniyle de telefon görüşmesi yapıp bilgi verdi.

G.Taşkı Yazdı

Biri  6,5 biri 9 yaşında iki oğlum var. Bir arkadaşımın önerisiyle çocukları tanımak ve onlarla olan iletişimimizi daha iyi kurmak amacıyla birer test yaptırma kararı vermiştik eşimle.  Aslında bir makalede okumuştum testin faydasını. Biz brazda kendimizi eğitmek ,stedik. Testi çocuklara Serap hanım uyguladı. 2 saate yakın sürdü. Sonuçlarını konuştuk. Biz verim aldık, keşke her çocuğa yapılsa.

Svg kanar Yazdı

Merhaba, 7,5 yaşında bir kızım var. Okumayı ve yazmayı yaşından erken öğrendiğini düşündük, farklı alanlarda da yetenkli. Okuldaki rehber öğretmeniyle konuştuk ve bize bir test yaptırmamızı önerdi.  Temas dan randevu aldık ,Serap hanım kızımıza test yaptı. Testin sonucunda kızımızın neye yetenekli olabileceğini, ilgi alanlarını vs öğrenmiş olduk. Bir ebeveyn görüşmesi de yaparak nasıl bir yol izlememiz gerektiği konusunda Serap hanım tarafından aydınlatıldık. Kendisi bize çok yardımcı oldu. İlgisi ve raporların detaylılığı için Serap hanıma çok teşekkür ederiz.

instagram ikon
Temas Danışmanlık Logo
Türk Psikologlar Derneği

Atatürk Mah. Sedef Cad. 36. Ada Ata 2-4 Blok 2/160 Ataşehir – İstanbul
0216 455 02 56
0532 667 22 33