Hakkımızda

Temas Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi olarak  bize başvuran danışanların yaşamsal sorunlarından yola çıkarak, iç görü düzeyi yüksek, davranışlarına ilişkin farkındalığı artmış, davranışlarının ve seçimlerinin sorumluluğunu alabilen, kendi içinde özgür, bağımsız, güvenli bireyler olmalarına yardımcı olmaktır. Böylelikle çağdaş, uygar, medeni, farkındalığı yüksek, sorumluluk sahibi bireylerden oluşan bir toplum yaratımına katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz.

Ayrıca amacımız, bahsedilen hususların oluşmasına engel teşkil eden durumlarla başa çıkabilmesi için bireyin kendi içindeki gücü, sınırsız potansiyelini fark etmesine ve dışa vurmasına zemin hazırlamaktır.

Bu uğurda bilimsel ve etik ilkelerden taviz vermeyerek, iyi niyet, içtenlik ve dürüstlük gibi ilkelerden hiçbir koşul ve surette vazgeçmeyerek, sorumluluk alma konusunda model olarak çalışmak ise Temas Danışmanlık ve Eğitim Merkezi çalışanlarının temel değerlerini oluşturmaktadır.

Psikoloji alanında toplumsal bilinci yükseltmek, kişilerin bu konuda attıkları adımları kendilerine faydaları olacak şekilde gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla detaylı bilgilendirmeyi görev olarak görüyoruz.

Temas Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi, 2009 yılında İstanbul Avrupa Yakası’ında faaliyetlerine başlamıştır. 3 yıl boyunca Avrupa Yakası’nda hizmetlerine devam eden Temas Danışmanlık, 2013 yılının Kasım ayında İstanbul Anadolu Yakası-Ataşehir‘e taşınmıştır ve toplamda 15 yılı aşkın süredir istikrarla çalışmalarına devam etmektedir.