Online Psikolojik Danışmanlık

Online Psikolojik Danışmanlık hizmeti, teknolojinin gelişmesi ve özellikle metropol hayatında zaman sorununun olması sebebiyle son yıllarda gittikçe yaygınlaşmıştır. Psikolojik destek hizmetinin daha hızlı ve konforlu bir hal alması sebebiyle oldukça fazla tercih edilmektedir.

Tüm bunların yanında, kişinin yaşamsal sorunlarını anlamlandırması, kendisi ve çevresiyle ilgili farkındalık kazanması, problemlerinin nereden çıktığı ile ilgili görüş sahibi olması, problemlerini nasıl yöneteceğine dair bilgi ve becerilerini geliştirmesi temel kazanımı olacaktır.

Yurtdışında Yaşayan Türk vatandaşları

Avrupa’nın ve Dünyanın birçok yerinde kalıcı veya önemli bir süreliğine yaşayan kişiler, bulundukları çevrede kendi dilleri ve kültürlerine uygun profesyonel destek almakta zorlanmaktadır. Mesleki olarak yeterli birçok uzman olsa da kültürel uyumsuzluklar sebebiyle verimsiz deneyimler yüzünden insanlar bu hizmetten uzak kalabiliyorlar. Aile içi sorunlar, iletişim çatışmaları, kişisel problemler gibi birçok problem yaşanmaktadır. Online psikolojik destek hizmeti, kişilerin yaşadıkları durumlara karşı farkındalık kazanmalarını ve problemleri çözmek konusunda bilgi ve becerilerinin gelişmesini sağlayacaktır. Bu noktada danışanlarımızdan talebimiz, olası Türkiye ziyaretlerinde mutlaka yüz yüze görüşmeye gelerek ilişkisel yapıyı ve verimi pekiştirmeleri olacaktır.

Türkiye’nin Uzak Bölgelerinde Yaşayan Kişiler

Türkiye’nin psikolojik destek hizmetine uzak bölgelerinde veya şehirlerinde kalıcı olarak ya da önemli bir süreliğine yaşayan kişiler fiziksel olarak ulaşmakta zorluk yaşamaları sebebiyle online psikolojik destek hizmetinden faydalanabilirler. Bulundukları bölgenin hastanelerinde psikiyatr hizmeti alabilmeleri yüksek olasılıktır ancak psikolog desteği konusunda sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu sebeple merkezimizden online psikolojik destek hizmetinden faydalanmaları mümkündür. Danışanlarımızdan talebimiz, olası İstanbul ziyaretlerinde veya dönemsel olarak ziyaret planı yaparak mutlaka yüz yüze görüşmeye gelip ilişkisel yapıyı ve verimi pekiştirmeleri olacaktır.

Fiziksel Sağlık Problemi Olan Kişiler

Çeşitli hastalıklar ve veya kazalara bağlı fiziksel durumları sebebiyle bulundukları yerden ayrılamayan kişiler online psikolojik danışmanlık hizmetinden faydalanabilirler. Fakat İstanbul içinde olan danışanlarımıza tavsiyemiz, merkezimizin sağlamış olduğu ‘evde psikolojik destek’ hizmetinden faydalanmaları yönündedir. Yüz yüze görüşme imkanı yarattığımız için böyle bir durumda online yerine evde destek sağlanması daha doğru olur. Ayrıca danışanlarımızdan beklentimiz, bu hizmeti en fazla fiziksel koşulları olumlu yönde değişene kadar alabileceklerini bilmeleridir.

Ağır Sosyal İletişim Sorunları Yüzünden Evden Çıkamayan Kişiler

Çeşitli ruhsal sebeplerle bulundukları yerden ayrılamayan kişiler online psikolojik danışmanlık hizmetinden faydalanabilirler. Fakat İstanbul içinde olan danışanlarımıza tavsiyemiz, merkezimizin sağlamış olduğu ‘evde psikolojik destek’ hizmetinden faydalanmaları yönündedir. Yüz yüze görüşme imkanı yarattığımız için böyle bir durumda online yerine evde destek sağlanması daha doğrudur. Ayrıca danışanlarımızdan beklentimizbu hizmeti en fazla durumları olumlu yönde değişene kadar alabileceklerini bilmeleridir.

İkamet Değişikliği Yaşayan Kişiler

Merkezimiz bünyesinde süreci devam ederken çeşitli sebeplerle uzak bir bölgeye taşınması gereken kişilerdanışmanlık hizmetlerinin kesintiye uğramaması için online psikolojik destek almaya devam edebilirler. Danışanlarımızdan talebimiz, olası  İstanbul ziyaretlerinde veya dönemsel olarak ziyaret planı yaparak mutlaka yüz yüze görüşmeye gelip ilişkisel yapıyı ve verimi pekiştirmeleri olacaktır.

(Online Psikolojik Danışmanlık hizmetini alacağınız uzmanın eğitim ve yetkinlik bilgileri web sayfamızın ‘Uzmanlarımız’ bölümünde vardır, bunun dışında diploma görselini Whatsapp üzerinden talep edebilirsiniz.)

Detaylı bilgi ve randevu almak için bizi arayabilirsiniz. Yurtdışında olan kişiler, GSM numaramızdan whatsapp yoluyla iletişim kurarak bilgi veya randevu alabilirler. Aklınıza gelen tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.