Online Psikolojik Danışmanlık

Nedir ?

Yüzyüze destek olma imkanı olmayan kişilere yönelik internet ortamında yürütülen psikolojik destek imkandır.

Kimler İçin ?

- BU DÖNEMDE SALGIN SEBEBİYLE EVDEN ÇIKMAK İSTEMEYEN HERKES ONLINE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE PSİKİYATRİ HİZMETİ ALABİLİR.
- Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları
- TR'nin psikolog imkanı olmayan bölgelerinde yaşayanlar
- Fiziksel sebeple evden çıkamayanlar
- Sosyal iletişim sorunları olanlar
- İkamet değişikliği yapanlar

Faydalı Olduğu Konular

Aşağıda Verilen Bilgileri Mutlaka Okuyun

VEYA

Online Psikolojik Danışmanlık

Nedir ?

Yüzyüze destek olma imkanı olmayan kişilere yönelik internet ortamında yürütülen psikolojik destek imkandır.

Kimler İçin ?

- BU DÖNEMDE SALGIN SEBEBİYLE EVDEN ÇIKMAK İSTEMEYEN HERKES ONLINE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE PSİKİYATRİ HİZMETİ ALABİLİR.
- Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları
- TR'nin psikolog imkanı olmayan bölgelerinde yaşayanlar
- Fiziksel sebeple evden çıkamayanlar
- Sosyal iletişim sorunları olanlar
- İkamet değişikliği yapanlar

Faydalı Olduğu Konular

Aşağıda Verilen Bilgileri Mutlaka Okuyun

VEYA

Temas Danışmanlık olarak, online psikolojik destek hizmeti vermekle birlikte bu konudaki çerçevenin ne olduğunun danışanlarımız tarafından iyi anlaşılması gerektiğini düşünüyoruz.

Öncelikle temelde alacağınız hizmet, yüz yüze bir görüşme olmadığı için belli sınırlarda kalacaktır. Terapi sürecinde karşılıklı güven duygusunun oluşması, yakınlık hissinin gelişmesi çok önemlidir. Ayrıca gerçek bir terapi süreci, yüz yüze görüşme imkanının olduğu noktada bazı tekniklerle yürütüldüğü için hizmetimizin sınırını tam anlamıyla ‘psikolojik danışmanlık’ olarak görüyoruz. Tüm bunların yanında, kişinin yaşamsal sorunlarını anlamlandırması, kendisi ve çevresiyle ilgili farkındalık kazanması, problemlerinin nereden çıktığı ile ilgili görüş sahibi olması, problemlerini nasıl yöneteceğine dair bilgi ve becerilerini geliştirmesi temel kazanımı olacaktır.

Online psikolojik danışmanlık hizmeti, merkezimize gelme imkânı olan kişilere verilmez. Bu hizmetten özellikle faydalanmasını önerdiğimiz danışanlarımız hakkında bilgiler aşağıda mevcuttur.

Yurtdışında Yaşayan Türk vatandaşları

Avrupa’nın ve Dünyanın birçok yerinde kalıcı veya önemli bir süreliğine yaşayan kişiler, bulundukları çevrede kendi dilleri ve kültürlerine uygun profesyonel destek almakta zorlanmaktadır. Mesleki olarak yeterli birçok uzman olsa da kültürel uyumsuzluklar sebebiyle verimsiz deneyimler yüzünden insanlar bu hizmetten uzak kalabiliyorlar. Aile içi sorunlar, iletişim çatışmaları, kişisel problemler gibi birçok problem yaşanmaktadır. Online psikolojik destek hizmeti, kişilerin yaşadıkları durumlara karşı farkındalık kazanmalarını ve problemleri çözmek konusunda bilgi ve becerilerinin gelişmesini sağlayacaktır. Bu noktada danışanlarımızdan talebimiz, olası Türkiye ziyaretlerinde mutlaka yüz yüze görüşmeye gelerek ilişkisel yapıyı ve verimi pekiştirmeleri olacaktır.

Türkiye’nin Uzak Bölgelerinde Yaşayan Kişiler

Türkiye’nin psikolojik destek hizmetine uzak bölgelerinde veya şehirlerinde kalıcı olarak ya da önemli bir süreliğine yaşayan kişiler fiziksel olarak ulaşmakta zorluk yaşamaları sebebiyle online psikolojik destek hizmetinden faydalanabilirler. Bulundukları bölgenin hastanelerinde psikiyatr hizmeti alabilmeleri yüksek olasılıktır ancak psikolog desteği konusunda sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu sebeple merkezimizden online psikolojik destek hizmetinden faydalanmaları mümkündür. Danışanlarımızdan talebimiz, olası İstanbul ziyaretlerinde veya dönemsel olarak ziyaret planı yaparak mutlaka yüz yüze görüşmeye gelip ilişkisel yapıyı ve verimi pekiştirmeleri olacaktır.

-Fiziksel Sağlık Problemi Olan Kişiler

Çeşitli hastalıklar ve veya kazalara bağlı fiziksel durumları sebebiyle bulundukları yerden ayrılamayan kişiler online psikolojik danışmanlık hizmetinden faydalanabilirler. Fakat İstanbul içinde olan danışanlarımıza tavsiyemiz, merkezimizin sağlamış olduğu ‘evde psikolojik destek’ hizmetinden faydalanmaları yönündedir. Yüz yüze görüşme imkanı yarattığımız için böyle bir durumda online yerine evde destek sağlanması daha doğru olur. Ayrıca danışanlarımızdan beklentimiz, bu hizmeti en fazla fiziksel koşulları olumlu yönde değişene kadar alabileceklerini bilmeleridir.

-Ağır Sosyal İletişim Sorunları Yüzünden Evden Çıkamayan Kişiler

Çeşitli ruhsal sebeplerle bulundukları yerden ayrılamayan kişiler online psikolojik danışmanlık hizmetinden faydalanabilirler. Fakat İstanbul içinde olan danışanlarımıza tavsiyemiz, merkezimizin sağlamış olduğu ‘evde psikolojik destek’ hizmetinden faydalanmaları yönündedir. Yüz yüze görüşme imkanı yarattığımız için böyle bir durumda online yerine evde destek sağlanması daha doğrudur. Ayrıca danışanlarımızdan beklentimiz, bu hizmeti en fazla durumları olumlu yönde değişene kadar alabileceklerini bilmeleridir.

-İkamet Değişikliği Yaşayan Kişiler

Merkezimiz bünyesinde süreci devam ederken çeşitli sebeplerle uzak bir bölgeye taşınması gereken kişiler, danışmanlık hizmetlerinin kesintiye uğramaması için online psikolojik destek almaya devam edebilirler. Danışanlarımızdan talebimiz, olası  İstanbul ziyaretlerinde veya dönemsel olarak ziyaret planı yaparak mutlaka yüz yüze görüşmeye gelip ilişkisel yapıyı ve verimi pekiştirmeleri olacaktır.

(Online Psikolojik Danışmanlık hizmetini alacağınız uzmanın eğitim ve yetkinlik bilgileri web sayfamızın ‘Uzmanlarımız’ bölümünde vardır, bunun dışında diploma görselini Whatsapp üzerinden talep edebilirsiniz.)

Detaylı bilgi ve randevu almak için bizi arayabilirsiniz. Yurtdışında olan kişiler, GSM numaramızdan whatsapp yoluyla iletişim kurarak bilgi veya randevu alabilirler. Aklınıza gelen tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Online Psikolojik Danışmanlık

Danışanlarımızın Yorumları

instagram ikon
Temas Danışmanlık Logo
Türk Psikologlar Derneği

Atatürk Mah. Sedef Cad. 36. Ada Ata 2-4 Blok 2/160 Ataşehir – İstanbul
0216 455 02 56
0532 667 22 33